برو به پیشخوان > نمایش > فهرست ها و یک فهرست برای وبلاگ ایجاد نمایید

تاریخچه تولید عطر و ادکلن

تاریخچه تولید عطر و ادکلن

در نظر داشته باشید که کشور های مختلف مانند عربستان، مصر، ایتالیا، ایران و برخی از کشور های اروپایی از قدیم رایحه هایی را تولید کرده اند که ممکن بود به عنوان عطر یا ادکلن شناخته نشده باشند. با گذشت زمان کشور فرانسه اولین تولید کننده رایحه ها برای تولید کردن عطر و ادکلن منتخب شد و به عنوان لوکس ترین و بهترین برند های عطر و ادکلن و حتی لوازم آرایشی و بهداشتی نامگذاری شد. این کشور دارای برند های مختلف در زمینه های متفاوت مخصوصا آرایشی بهداشتی می باشد. جالب است بدانید که درگذشته با ترکیب چند گیاه متفاوت اما خوشبو مانند مشک، رز، محمدی و غیره … قادر به تولید ادکلن شد.

بعد از آن با ترکیبات مختلف توانست برند های مختلف را تولید کند. حدود ۷۸ تا ۹۵ درصد از عطر و ادکلن ها دارای الکل های طبیعی و اسانس های روغنی متفاوت هستند که باعث تولید عطرها با برند های متفاوت و رایحه های متنوع می شوند. برند های شانل، گرلین، کریستین دیور، کارتیر، لانکوم پاریس و … از معروف ترین برندهای فرانسوی می باشند. امروزه تنوع عطر و ادکلن نه تنها در کشور فرانسه بلکه در تمام کشور ها به صورت رقابتی شکل گرفته است.

عطرهایی با رایحه های سرد، گرم، تلخ، تند، شیرین که هرکدام مناسب مراسم، مهمانی های شبانه، مجالس های رسمی، خواستگاری ها و غیره … می باشد. همچنین بسیاری از شرکت ها در حال تولید اسانس به صورت جداگانه هستند که اگر کمی بی حوصلگی و بی دقتی به خرج دهیم شاید به جای یک ادکلن گران قیمت، اسانس خریداری کرده و از خرید خود پشیمان شویم.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *