برو به پیشخوان > نمایش > فهرست ها و یک فهرست برای وبلاگ ایجاد نمایید

اسپری کردن عطر به روش صحیح

اسپری کردن عطر به روش صحیح

چیزی که باعث می‌شود بوی عطر پخش شده و به مشام برسد، این است که مولکول‌های عطر از روی سطح پوست بلند شده و در هوا پخش می‌شوند. اما یکی از موضوعاتی که بهترین عطر‌ها دارند، ماندگاری خوب آن‌ها روی سطح پوست است. بهترین عطر،‌ عطری است که علاوه بر ماندگاری مناسب، پخش بوی خوبی نیز داشته باشد.

برای اینکه عطر بهترین پخش بو را داشته باشد باید سطح زیادی از پوست را در بر بگیرد. برای همین بهترین حالت عطر زدن این است که اولاً عطر را از فاصله‌ی نزدیک به پوست پاف نکنید و حتما شیشه‌ی عطر را لااقل 15 تا 20 سانتی متر از سطح پوست فاصله داده و بعد پاف کنید و سعی کنید عطر را به صورت گسترده روی سطح بیشتری از پوست بزنید.

 

این باور قدیمی که فقط باید عطر را به صورت نقطه‌ای به نقاط نبض دار بدن مثل مچ یا روی نبض گردن زد، در زمانی درست تلقی می‌شد که عطرها ترکیباتی که برای پخش بهتر عطر لازم است را در خود نداشتند و بر این باور بودند که حرکت نبض می‌تواند به پخش شدن بهتر عطر کمک کند.

البته یکی از بهترین نقاط، روی نبض است اما امروزه عطرها ترکیبات بسیار پیچیده‌تری دارند که به پخش بوی بیشتر آنها کمک می‌کند و در واقع لازم نیست که برای پخش بو تنها از نبض کمک گرفت. می‌توان عطر را بر روی نقاط مختلفی از بدن زد اما نقاطی که در معرض هوا هستند بوی بیشتری را پخش خواهند کرد.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *